Корисна інформація про похорон

ЩО РОБИТИ КОЛИ ПОМЕРЛА ЛЮДИНА

У цьому розділі ми пропонуємо ознайомитись з важливою інформацією, яка допоможе вам уникнути неприємних моментів.

У цьому розділі ми пропонуємо ознайомитись з важливою інформацією, яка допоможе вам уникнути неприємних моментів.

Пильнуйте працівників медперсоналу, швидкої допомоги, лікарень, моргів. Згідно інструкції, затвердженої у МОЗ 8 вересня 2006 року № 545, Акти констатації смерті та довідки про смерть видаються БЕЗКОШТОВНО на вимогу.

Одягання, обмивання, макіяж робляться безкоштовно за окремих вийнятків. При замовленні будь-якої послуги вимагайте чек із вказаною сумою грошей, що ви сплатили.

Будьте пильні до працівників цвинтарів. В суму грошей, що ви сплатили, входять послуги копачів могил (ст. 25 Закону України "про похорон").

За додатковою консультацією звертайтесь:

ГУОЗ (044) 278-41-91 КМДА 1551

При виникненні складнощів, що стосуються оформлення документації чи інших питань, звертайтесь за телефоном +380(67)996-60-77. Наші співробітники візьмуть на себе весь клопіт вирішення питань. Ця послуга безкоштовна.

Нажаль, кожна людина в житті зіштовхується зі смертю близької людини. Шкода, але завжди знайдуться люди, які шляхом обману або незаконним шляхом хочуть на цьому розбагатіти. У скорботі за близькою людиною ми не думаємо про це...організація похорону потребує багато часу та сил, як моральних так і фізичних.

Тому БУДЬТЕ УВАЖНІ!

Що потрібно зробити, якщо горе все ж спіткало Вас і померла близька Вам людина.

Є перелік моментів, які ви обов'язково повинні знати:

1. Потрібно викликати невідкладну допомогу.

Ця процедура є необхідною, але часто буває, що співробітники невідкладної допомоги цинічно обманюють. Найчастіше обман полягає у нав'язуванні платних послуг, аргументуючи це відсутністю безкоштовних перевезень тощо. Якщо співробітники швидкої допомоги пропонують Вам скористатися ритуальними послугами компаній, які роблять їм відкат (як це часто буває), або інші послуги, які входять в їх обов'язок і є безкоштовними згідно чинного законодавства, Ви можете впевнено відмовлятись. Також у подібних випадках просимо вас повідомляти відповідні органи (МОЗ, КМДА, тощо)

Якщо померлий при житті стояв на обліку у лікаря і був під наглядом, Ви можете сміливо лишити його вдома. У випадку, якщо співробітники невідкладної допомоги кажуть вам зворотнє - не вірте.

2. Виклик міліції.

У випадку смерті Вам необхідно викликати міліцію. Також при виклику вам необхідно повідомити, що необхідно транспортувати тіло в морг, якщо треба. Транспортується тіло на спеціалізованому транспорті АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО!

3. Будьте пильні до людей, що починають дзвонити Вам та пропонувати ритуальні послуги. Як правило це - шахраї, і цінові категорії у них не відповідають здоровому ґлузду. Викликати агента для проведення ритуального обряду мають родичі, а не агент має ставити вас перед фактом свого приїзду.

4. При замовленні ритуальних послуг проаналізуйте ринок, ціни, тощо. На ринку дуже багато пропозицій і Ви завжди зможете підібрати ту ритуальну фірму, яка вам найбільше підходить.

5. Тарифи в патологоанатомічних відділеннях не є затвердженими. Тому зберігання та підготування тіла загиблого до поховання є безкоштовними. Винятком є лише бюро судово-медичної експертизи (Вул. Оранжерейна, 9 та вул. Петра Запорожця, 26), де Вам при оплаті мають видати чек.

Організація похорону є безумовно дуже важким та болісним процесом. Наші співробітники допоможуть вам полегшити тягар організації, допоможуть підібрати найоптимальніший варіант, та, за необхідності, нададуть всі необхідні організаційні та юридичні консультації.